Online Randevu

1

Randevunuzu online sistemden almak için vize başvurusu yapacağınız ülkenin resmi web adresine (http://www.vfsglobal.com/xxxxx/turkey/) girip ‘RANDEVU ALMA’ butonunu tıklamanız gerekmektedir.

2

Sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız ‘Randevu Alma’ butonunu tıkladıktan sonra açılan sayfadan ‘Yeni kullanıcı’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 

 

3

‘Yeni Kullanıcı’ seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada ki soruları kişisel bilgilerinize göre doldurabilirsiniz.Şifreniz belirtilen kriterlerde olmalıdır.Bilgilerinizi girdikten sonra ‘ONAYLA’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

 

 

4

‘ONAYLA’ seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda ki ekran çıkacaktır.Kaydınızı oluşturduğunuz bölümde girmiş olduğunuz mail adresinize bir aktivasyon linki gönderilmektedir.Mail adresinizi kontrol etikten sonra gelen mailde ki linke tıklamanız gerkemektedir.

5

Mailinize gelen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Kaydınızı oluştururken girdiğiniz bilgileri aşağıdaki bölümde doldurup ‘DEVAM’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 

 

6

‘DEVAM ’seçeneğini seçtikten sonra karşınıza çıkan ekranda ‘RANDEVU ALMA ’ seçeneğini seçip bilglerinizi girebilir ve tarih/saat seçerek randevunuzu ücretsiz olarak online istemden alabilirsiniz.

7

Şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki ekrana tıklayıp sıfırlama için ‘reset email’i alabilirsiniz.